ابروهایی که پر هستند، ظاهر متناسب و زیبایی دارند و ولی چیزی که باعث جلب توجه دیگران می‌شود، وجود ابروهای نازک یا خالی است که می‌تواند توجه ناخواسته سایر افراد را به سمت شما جلب کند. در کلینیک تخصصی کاشت موی حکیمان از روش‌های تأیید شده کاشت ابرو در تبریز برای رفع دائم مشکل کم مویی ابرو استفاده می شود. کاشت  ابرو یک راهکار مؤثر برای جایگزینی ابرو یا اصلاح بخش‌های کوچک از موهای از بین رفته است که به خاطر برداشتن بیش از حد موی ابرو، اثرات ناشی از زخم‌ها، یا مسائل ژنتیک در افراد مشاهده می‌شود. برای ترمیم ابرو از تکنیک‌های خاص مشابه کاشت مو  استفاده می‌شود که در آن مقدار کمی از موهای بالای ناحیه گوش  بعد برداشت و جداسازی در ناحیه ابرو  با بی حسی موضعی کاشته می‌شودو بیمار در طی عمل کاملا هوشیار بوده و می تواند نظرات خود را در مورد فرم و تراکم ابرو به پزشک منتقل کند.  دوره بهبودی کات ابرو کوتاه و سریع کاشت ابرو  یک روش درمانی به شدت هنری است که در آن یک ابرو بطور خاص بر اساس فرم صورت، ویژگی ‌های آن، و نتایج مورد انتظار شما طراحی می‌شود. یک پزشک با تجربه می‌تواند یک ظاهر کمانی همراه با ضخامت مناسب و فاصله کافی بین ابروها برای شما ایجاد کند و طول ابرو را با توجه به نیاز شما مشخص نماید.حتی اگر شما بر روی ابروی خود تاتو انجام داده‌اید، کاشت ابرو در تبریز می‌تواند بر روی تاتوی ابرو نیز انجام شود. برای ایجاد یک ظاهر کاملاً طبیعی، متخصصان ما درباره زاویه و جهت کاشت ابرو در هر طرف و نیز برای هر یک از ابروها به صورت مجزا دقت زیادی به عمل می‌آورند.

پیوند ابرو در چه مواردی قابل انجام می‌باشد :

  1. قسمتی از ابرو به ‌طور کامل ریزش کرده و به‌مدت ١ سال رویش مجدد نداشته است. برای مثال در افرادی که در اثر بیماری‌های پوستی و یا خالکوبی دچار ریزش دائمی ابرو می‌گردند.
  2. خط شکستگی در ابرو وجود داشته باشد.
  3. موهای ابرو کاملاً کم‌پشت باشد. لازم بذکر است در اکثر موارد از موهای سر به‌عنوان موهای جایگزین استفاده می‌گردد که دارای رویش دائمی است و نیاز به اصلاح و مرتب کردن دارد. پیوند ابرو بسیار اختصاصی است و نیاز به آشنائی کامل جراح با فیزیولوژی مو و جهت رویش موهای ابرو در نقاط مختلف دارد, به همین دلیل در بسیاری از موارد پیوند غیر صحیح باعث تصویر نامناسب و دائمی میگردد.

روش پیوند ابرو

  1. درمرحله اول ناحیه کاشت ابرو طبق نظر بیمار طراحی و آماده میشود
  2. برداشت از موهای بالای گوش با دستگاه بدون بخیه و برش انجام شده و سپس  در مرحله جداسازی تار مو های قابل کاشت آماده میشود.
  3. . برش‌های خیلی ظریف در ناحیه ابرو ایجاد می‌گردد

تار موهای آماده با دقت و ظرافت بعد جدا سازی  به روش خاص داخل سوراخ ها قرار میگیرد.

به‌منظور اینکه بهترین نتایج طبیعی بوجود آید, طبیعی به‌نظر رسیدن جهت و پراکندگی بسیار مهم است. رشد موهای کاشت شده در ابرو از الگوی موی سر پیروی می‌کند. موهای کاشت شده ابرو دائمی هستند و بطور مداوم رشد می‌کنند و نیاز دارند تا اغلب بیشتر از موی ابروی عادی اصلاح شوند. بیماران ممکن است به ٣۰۰ تا ١۰۰۰ تار مو برای هر ابرو نیاز داشته باشند. تعداد  تار مو ها ممکن است بر اساس جنسیت و پیشینه قومی بیمار و بالاخره مشخصه‌های صورت  هر فرد متفاوت باشد.

 

سوالات متداول در زمینه کاشت ابرو

چه کسی برای جراحی پیوند ابرو گزینه‌ی مناسبی است؟

عمل جراحی پیوند ابرو را به هر کسی که ابروهایش به علت اصلاح بیش از اندازه، جای زخم و یا بیماری تیروئید کم‌پشت و نازک شده است پیشنهاد می‌کنیم.

این عمل جراحی چگونه انجام می شود؟

در این روش، هر کدام از ابروها به‌صورت جداگانه طراحی می‌شود تا با ویژگی‌ها و حالت خاص صورت بیمار هماهنگ باشد، و البته با توجه به ترجیحات شخصی بیمار.  متخصص کاشت  ابرو علاوه بر این به ضخامت مناسب، شکل قوس، طول ابرو و فاصله بین آن‌ها هم توجه می‌کند.

جراح با استفاده از روش پیوند واحد فولیکولار (FIT )، گرافت‌های اهداکننده را از قسمت پشت سر یا از سایر قسمت‌های بدن می‌گیرد. سپس برش‌های ریزی روی ناحیه‌ی دریافت‌کننده ایجاد می‌شود و پزشک تار موهای جدا شده را در آن برش‌ها جایگزین می‌کند.

در طول فرآیند عمل جراحی، بیمار می‌تواند از آغاز تا پایان بیدار و هشیاد باشد.

 شکل ابرو پیش از جراحی چگونه تعیین می‌شود؟

اکثر بیماران عکسی از چهره‌ی شخص مشهوری که می‌خواهند ابروی آن‌ها را داشته باشند با خود به مطب پزشک می‌برند، یا آنکه عکس‌هایی از دوران جوانی‌شان به پزشک نشان می‌دهند تا حالت قبلی ابروها را نشان دهند. با این حال، علاوه بر توجه به هر آن چه که بیمار در اختیار پزشک قرار می‌دهد، جراح تناسب و هماهنگی مدل و شکل ابرو با ویژگی‌های صورت بیمار را قطعاً در نظر می‌گیرد. در روز جراحی، شکل ابروها در جای خود روی صورت بیمار کشیده می‌شود و بیمار تایید می‌کند که آیا آن را دوست دارد یا خیر.

دوران نقاهت بعد از جراحی پیوند ابرو چقدر طول می‌کشد؟

در واقع جراحی پیوند ابرو دوران نقاهتی طولانی ندارد، اما شما باید به اندازه کافی استراحت کنید تا تورم ناشی از عمل از بین برود. ممکن است یک یا دو روز طول بکشد، و حتی امکان دارد شاهد خراش‌هایی روی ناحیه‌ی ابرو  باشید. خارش و احساس سوزش خفیف نیز ممکن است وجود داشته باشد، اما به احتمال زیاد موقت است و به راحتی با لوسیون موضعی قابل درمان خواهد بود.

آیا در ناحیه‌ی اهداکننده که گرافت‌ها از آن برداشته شده، کچلی به وجود می‌آید؟

نه، این طور نیست. جراح هر تار مو را در موقع برداشت به گونه‌ای انتخاب می‌کند که در تراکم موها و شکل آن در ناحیه‌ی اهداکننده تفاوتی ایجاد نشود.

چه کسی جراحی پیوند ابرو را انجام می دهد؟

این عمل جراحی توسط  متخصص پوست وکاشت موی تایید شده  و مجرب انجام می‌شود. بسیار اهمیت دارد که در انتخاب جراح دقت کنید چرا که  هر پزشک و جراحی در طراحی و کاشت ابرو مهارت و تجربه‌ی کافی را ندارد.

جراحی کاشت ابرو چه مدت طول خواهد کشید؟

به طور کلی، این عمل جراحی می‌تواند ۵-۴ ساعت و گاهی اوقات در بعضی  موارد که نیاز به تار مو بالایی هست تا ۱۰ ساعت به طول بیانجامد. نیمی از کل این مدت زمان صرف برداشتن گرافت‌های مو می‍شود و نیمی دیگر آن صرف کاشت آن‌ها خواهد شد.

آیا عمل جراحی کاشت ابرو دردناک است؟

این روش دردناک نیست چرا که جراح از داروی بی‌حسی استفاده می‌کند. با این حال، هنگامی که اثر دارو کمتر شود، ممکن است احساس سوزش اندکی داشته باشید اما این سوزش هم با مصرف دارو قابل کنترل است.

برای جراحی پیوند ابرو چه تعداد تار مو نیاز است؟

برای پنهان کردن زخم‌ها، ممکن است چیزی حدود ۵۰ تار مو یا بیشتر برای کاشت در بین موهای ابرو یا پر کردن آن نیاز باشد. برای تغییر شکل ابرو، می‌تواند حدود ۵۰۰- ۸۰۰ تار مو برای هر ابرو نیاز باشد. تعداد تار مو ها  بسته به حجم مورد نظر، تراکم و شکل ابروها اندکی متفاوت خواهد بود.

خطرات احتمالی مربوط به پیوند ابرو چیست؟

این روش حداقل ریسک را دارد، اما در موارد نادری ممکن است موهای پیوند شده در جهت مخالف با آنچه مد نظر بوده رشد کنند. در صورتی که این اتفاق بیافتد، می‌توان تارهای مو را به گونه‌ای تغییر داد تا در همان جهت دلخواه رشد کنند. با این حال، در بدترین حالت، می‌توان تار موی ابرو را با موچین اصلاح کرد. بروز تورم بعد از عمل هم احتمال بسیار زیادی دارد، اما بعد از چند روز از بین خواهد رفت.

مدت زمان بهبودی چقدر است و کی می‌توانم به فعالیت‌های روزانه‌ام برگردم؟

مدت زمان لازم برای بهبودی پس از عمل کاشت ابرو بسیار کوتاه است. بعضی حتی ممکن است بعد از دو روز به سر کار برگردند. با این حال، تا ۵ روز پس از جراحی در ناحیه ای که تار موها در آن  کاشت شده، شاهد تورم خواهید بود.

چه مدت طول خواهد کشید تا تاثیر نهایی جراحی را مشاهده کنم؟

درست مثل موهای پیوند شده بر روی سر، تار موها  مو در ناحیه‌ی ابرو هم طی دو ماه اول قبل از اینکه موهای جدید رشد کنند، درگیر ریزش شدید خواهند شد. در عرض ۶-۴ ماه به رشد کامل خواهد رسید و هر ماه رشد موها ادامه پیدا خواهد کرد.

هزینه‌ی جراحی پیوند ابرو چقدر است؟

هزینه‌ی این عمل برای هر بیمار و و در هر کلینیک متفاوت است. هزینه‌ها  بسته به تعداد مورد نیاز تارمو و سابقه کاری کلینیک  متفاوت می باشد. برخلاف کاشت مو در سر ؛ قیمت کاشت ابرو تعدادی نمی باشد بلکه ناحیه ای بوده و بین ۲- ۴ میلیون تومان متغیر می باشد.

نتیجه و تاثیر حاصل از پیوند ابرو چه مدت باقی می‌ماند؟

موهایی که در نهایت رشد می‌کنند دائمی هستند. درست مثل تمام موهای طبیعی بدن‌تان رشد خواهند کرد. با این حال، تارهای مویی که در ناحیه‌ی ابرو پیوند شده از اندازه‌ی مشخص ابرو بلندتر نخواهد شد چون تارهای موی کاشته شده ویژگی‌ها و مشخصه‌های موهای اطراف خود را می‌گیرند. برای نگه داشتن طول و شکل مناسب و دلخواه ابرو احتمالاً باید مثل ابروی طبیعی آن را اصلاح کنید.

 

کاشت ریش و سیبیل :

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای آقایان پیش بیاید، ریزش موهای ریش است و البته ممکن است که از همان ابتدای دوران جوانی در برخی نواحی صورت ریش چندان رشد نکند و یا بسیار کم پشت باشد. از این رو بسیاری از جوانانی که دارای این مشکل هستند، جهت کاشت ریش اقدام می کنند و در سالهای اخیر کاشت ریش و سبیل نزد مردان افزایش یافته است. قاعدتا بدلیل اینکه این کار با استفاده از نوک سوزن هایی ۰.۶ تا ۰.۷ میلی متری توسط متخصص به صورت کاملا دقیق و دستی صورت می گیرد، هیچ گونه جای زخمی باقی نمی ماند و بعد جداسازی به قسمت مربوطه انتقال می یابد.
پیاز های مو از پوست پشت سر و با کمک روش FIT برداشته می شوند که جای هیچ زخمی را در ناحیه ی برداشت مو، بر جای نخواهد گذاشت وبعد جداسازی به قسمت مربوطه انتقال می یابد. در واقع روش کار مشابه کاشت ابرو می باشد. ( جهت توضیحات تکمیلی به بخش کاشت ابرو مراجعه نمایید.

هدف از قرار دادن پیاز های مو به صورت هنری در درون ریش باز گرداندن تراکم مو ها و یا تقویت آن می باشد.

اگر ریزش ریش بصورت جزئی باشد، در آن صورت ترمیم ریش با در نظر گرفتن تراکم ناحیه پیرامون آن انجام می شود. مثلا در صورتی که فرد ریش نداشته باشد، بسته به سلیقه او و همچنین شرایط خاص وی، اغلب بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تار مو کاشت می شود .
نکته جالب اینجاست که عموما کاشت ۳۰۰۰ تار مو نتایج فوق العاده ای دارد و اگر عمل پیوند فقط در ناحیه سبیل انجام شود، ۷۰۰ تا ۱۰۰۰تارموکافی خواهدبود.
بعد از کاشت ریش، ناحیه ای که موها جهت پیوند از آن جدا شده، به دلیل لخته های خون (که با سوزن کاشت انجام شده)، ظاهری رنگ قرمز پیدا می کند ولی مشکلی نیست و پس از ۵-۶ روز به آسانی آثار آن از بین می روند. بخش هایی از صورت که در آنجا کاشت ریش و سبیل انجام شده را می توان ۲۴ ساعت پس از عمل به روش خاصی می توان شستشو داده و ریش کاشته شده بعد ریزش لخته های خون دیده می شود و مانند ریش فردی است که به مدت ۲ یا سه روز اصلاح نشده است.
.
نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که بعد از دو هفته، برخی از بخش های ریش و سبیل کاشت شده بطور موقت از بین می روند که به آن شوک پس از عمل می گویند ولی جای نگرانی نیست چون ۴ تا ۸ ماه بعد از آن تمام ریش های از دست رفته، مجددا رشد کرده و جایگزین می شوند. از طرف دیگر افزایش کیفیت در ریشه های مو در یک بازه زمانی ۲ ساله، ادامه پیدا می کند.

 

افراد مناسب برای کاشت ریش و سیبیل :

در خصوص سن کاشت ریش هم باید بگوییم که کاشت ریش و سبیل را می توان از سن ۲۰ تا ۲۲ سالگی آغاز کرد، چرا که در این سن هورمونهادرسطح پایه قراردارند.

این روش برای مردانی که می خواهند موی بناگوش خود را افزایش دهند و ریش دو روز اصلاح نشده را دوست دارند، ولی موهای ریش آنها بطور ناقص و یا نامنظم رشد می کند، مناسب است.

حال ممکن است این پرسش برای شما پیش بیاید که چه کسانی برای این عمل مناسبند؟ کاشت ریش و سبیل به صورت طبیعی برای مردانی انجام می شود که ریش ندارند و یا برخی از مردان سالمی که در بخش هایی از صورت شان، دچار طاسی منطقه ای ریش هستند. یکی از متداول ترین روش هایی که زیاد صورت می گیرد، کاشت در ناحیه ای است که جای زخم در آن وجود دارد.
کاشت ریش و سبیل برای هر فردی که روی پوست فرق سر خود مو دارد، توسط متخصصین آن قابل انجام است. همانطور که بالاتر اشاره شد، عمل پیوند ریش با خارج کردن ریشه های مو از بخش هایی که موی نازکی دارند برای مثال بخش بالای ناحیه پشت گردن و یا از ناحیه بالای گوش ها انجام می شود. جهت مقایسه کلی صورت افراد قبل و بعد از عمل، می توانید از نمونه های عکس کاشت ریش در سایت های اینترنت و یا در کلینیک هایی که این جراحی را انجام می دهند، نگاهی بیندازید.
و اما در مورد گرافت ها بطور ساده باید گفت که از مکان اهدا کننده- پشت فرق سر گرفته می شوند. سپس، این گرافت های استخراج

 

مراقبت های کاشت ریش:

در خصوص مراقبت های بعد از این عمل نیز باید به اطلاع تان برسانیم که ۱۰ روز پس از عمل، باید با استفاده از قیچی کوتاه بشوند تا به آنها این امکان داده شود که بزرگتر شوند. بهتر است صورت ۸ تا ۹ روز بعد از عمل، اصلاح نشود همچنین در هنگام جویدن سر، دهان و صورت را نباید تکان داد. در طول چند روز اول پس از عمل، بهتر است مایعات بنوشید و سوپ و غذاهای نرم میل کنید..
از نظر تفاوت موهای پیوند زده ریش نیز خیالتان راحت باشد چون موهای کاشته شده در ناحیه ریش و سبیل را نمی توان با چشم مسلح از موهای اصلی ریش و سبیل آن فرد تشخیص داد. این موها دائمی بوده و مانند دیگر مو های صورت رشد می کنند و ویژگی هایی شبیه به آن ها خواهند داشت. به علاوه، موهای پیوندی را نیز همانند دیگر موهای صورت می توان تراشید . بنابراین نتایج کاملا طبیعی و دائمی است.

 

هزینه کاشت ریش چه مقدار می باشد ؟

هزینه های مربوط به کاشت ریش بر خلاف کاشت مو به صورت تعدادی نبوده بلکه به صورت ناحیه ای و بر اساس وسعتش متغییر می باشد و جهت تعیین مبلغ دقیق باید حضوری جهت مشاوره مراجعه نمایید.
مزایا
یکی از مهم‌ترین مزایای کاشت ریش و سبیل که آقایان اقدام به آن می‌کنند آن است که جذابیت و زیبایی ظاهری آن‌ها بیشتر می‌شود. هر انسانی تمایل دارد که ظاهر زیبا و جذاب‌ داشته باشد. کاشت ریش خوب باعث ایجاد یک خط ریش منظم و تمیز می‌شود و با ظاهر جذاب و مردانه‌ای که برای شخص فراهم می‌کند، زیبایی چهره او را بهبود می‌بخشد. انجام این عمل مزایای متعدد دیگری نیز دارد. مثلاً اینکه اگر در صورت شما جای سوختگی یا لکه‌های دیگری وجود داشته باشد، می‌توان به‌خوبی و با ظرافت آن را در زیر ریش پنهان کرد.
مو های اهدا کننده برای کاشت ریش و سبیل
موهایی که برای پیوند و کاشت ریش استفاده می شوند، از پوست سر گرفته شده که معمولا مانند مو های صورت رشد می کنند و می توان آن ها را تراشید. در برخی موارد، شبیه ترین مو به مو های صورت را می توان در کنار سر و یا در پشت آن پیدا کرد. پس از انجام پیوند، این مو ها دائمی خواهند بود. برای ارائه ی ظاهر طبیعی، در هر پیوند یک و یا حداکثر دو ریشه ی مو را می کارند که به مو های طبیعی خود فرد بستگی دارد. از دیگر اقداماتی که به منظور حفظ ظاهر طبیعی مو ها انجام می شوند می توان به قرار دادن دقیق پیوند ها با زاویه ی درست، کاشتن تمامی ریشه ها در برش های تا حد امکان ریز به منظور پیشگیری از جای زخم و همچنین پخش کردن مو های خاکستری در نواحی پیوند، اشاره کرد.

 

ریکاوری و بهبودی

عمل کاشت ریش طبیعی معمولا بسته به انتخاب خود فرد، تحت بی حسی های موضعی و مسکن های خوراکی انجام می شود. این عمل که بین ۲ تا ۵ ساعت زمان می برد، اساسا بدون درد بوده و فرد در دوره ی ریکاوری و بهبودی نیز دردی حس نخواهد کرد. تا ۵ روز پس از انجام کاشت ریش و سبیل ، پوسته هایی در اطراف مو های پیوندی به وجود می آیند و ناحیه ی گیرنده باید کاملا خشک بماند. در روز دوم پس از کاشت ریش و سبیل ، فرد می تواند از خانه بیرون رفته و فعالیت های عادی را ادامه دهد. با این حال، برای ۳ تا ۴ روز اول، ظاهر صورت نشان می دهد که عملی روی آن انجام شده است .مو های کاشته شده در حدود ۲ هفته می ریزند و دوباره پس از حدود ۳ ماه، شروع به رشد می کنند که از این نقطه به بعد رشد آن ها همیشگی خواهد بود.
مو های جدید چگونه می رویند؟
مو های پیوند زده شده به صورت همانند مو های اصلی می رویند. ویژگی و بافت آن ها مانند مو های سر است و پس از رشد می توان آن ها را پیرایش کرد، از ته تراشید و یا اجازه داد بلند شوند. پس از انجام پیوند، مو های جدید همیشگی بوده و نمی توان آن ها را از مو های اصلی فرد تشخیص داد.