لاغری موضعی

منظور از لاغری موضعی استفاده از روش هایی غیر تهاجمی جهت کاهش حجم واندازه توده چربی در یک ناحیه ای از بدن می باشد.
آیا شما از ظاهر چربی های اضافی در نواحی بدن خود که از بین بردن آن ها برایتان مشکل است ناراحت هستید؟ همه ما دوست داریم بعضی نواحی خاص از بدن ما تغییر کند، بدون اینکه نیاز به انجام تمرین های حرکتی شدید وجود داشته باشد. حتی در صورت انجام فعالیت های ورزشی شدید، ممکن است ازبین بردن بعضی از چربی های جمع شده در نواحی مختلف بدن دشوار باشد.
به همین خاطر لازم است به این منظور از خدمات پزشکان با تجربه و آموزش دیده کلینیک جهت دستیابی به لاغری سریع شکم و پهلو و حذف چربی های ناخواسته آن استفاده شود. اکثر روش های لاغری شکم و پهلو با توجه به حجم ناحیه تحت درمان فقط به حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان نیاز دارد. همچنین سفت کردن پوست در این کلینیک بطور هم زمان با روش کاهش چربی بر روی بیمار انجام می شود. در ادامه به توضیح انواع روشهای لاغری موضعی ازجمله کرایو لیپولیز ، مزوتراپی، آر اف رادیو فرکانسی و کا ویتاسیون و… میپردازیم.

درمان
با توجه به نیازهای خاص بیمار، جراح ممکن است یکی از روش های لاغری موضعی زیر را برای درمان مشکل بیمار مورد استفاده قرار دهد:

روش های لاغری موضعی :
۱) درمان با دستگاه رادیوفرکانسی یا آر اف لاغری ( RF)
۲ ) مزوتراپی لاغری
۳ ) کاویتاسیون
۴ ) اندرمولوژی

دستگاه رادیوفرکانسی یا آر اف (RF) چیست؟

همان‌طور که از اسم این روش درمان مشخص است، درمان رادیوفرکوئنسی یا آر اف (RF) یک روش درمان غیر تهاجمی است که برای تغییر شکل لایه‌های زیر سطح پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در روش ار اف لاغری از یک دستگاه پیشرفته که به‌طور خاص برای از بین بردن بافت‌های چربی اضافی در بدن مردان و زنان طراحی شده استفاده می‌گردد و از این طریق می‌توان سلولیت را نیز تحت درمان قرار داد.
در این روش از امواج رادیوفرکوئنسی برای گرم کردن بافت‌ها و تغییر شکل آن‌ها استفاده می‌شود. به این ترتیب برخلاف روش‌های تهاجمی که عمدتاً بر لایه‌های سطحی پوست تاثیر می‌گذراند، امواج رادیوفرکوئنسی عمدتاً بر لایه‌های عمیق‌تر پوست همچون درم تاثیر گذاشته و بر لایه‌های بالای پوست همچون اپیدرم تاثیر خاص ندارند.
از این دستگاه برای رفع چربی صورت و گردن نیز استفاده می‌شود که تکنیک‌های لیفتینگ یا بالاکشیدن،تایتنیگ یا سفت کردن و جوانسازی به ویژه برای رفع غبغب را نیز شامل می‌شود.

امواج رادیوفرکوئنسی چگونه باعث از بین رفتن چربی و کاهش سلولیت در نواحی تحت درمان می‌شود؟

در روش درمان کاهش بافت چربی و سلولیت با رادیوفرکوئنسی (RF) از امواج رادیویی دوقطبی برای گرم کردن بافت زیر پوست استفاده شده و این امواج از طریق یک دستگاه مخصوص تولید شده و در معرض نواحی تحت درمان قرار می‌گیرند. در واقع این امواج از لایه‌های چربی پوست عبور کرده و باعث تجزیه این بافت‌ها می‌شوند. به این ترتیب سلول‌های چربی در محل تحت درمان آزاد شده و توسط سیستم لنفاوی جذب می‌شوند. در ادامه این چربی‌ها از طریق عملکرد کبد از بدن دفع می‌شوند.

آیا کاهش بافت چربی و سلولیت از طریق امواج رادیوفرکوئنسی(RF) برای همه افراد مناسب است؟

درمان با روش رادیوفرکوئنسی به شدت برای از بین بردن بافت چربی در نقاط مختلف بدن موثر بوده و می‌تواند باعث از بین رفتن سلولیت شود. باید توجه داشته باشید که این درمان نمی‌تواند جایگزین رژیم غذایی و تمرین‌های ورزشی شود و نیز نباید به عنوان یک روش جایگزین برای کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این درمان رادیوفرکوئنسی نمی‌تواند برای افرادی مناسب باشد که دارای مشکلات قلبی بوده یا از تنظیم کننده ضربان قلب استفاده می‌کنند. همچنین این درمان نباید برای افراد مبتلا به بیماری‌های کبد یا کلیه، دیابت و مشکلات سیستم ایمنی استفاده شود و نیز این درمان برای خانم‌های باردار منع مصرف دارد.

مزایای درمان با روش رادیوفرکوئنسی

۱ )کاهش یا از بین بردن سلولیت
۲ )کاهش سطح چربی بدن
۳ )لاغری موضعی
با وجودی که اکثر افراد تصور می‌کنند تغییر شکل بدن همیشه نیاز به استفاده از روش‌های درمان تهاجمی یا عمل جراحی دارد، درمان با روش رادیوفرکوئنسی این امکان را فراهم کرده که اجزای مختلف بدن با استفاده از یک تکنولوژی خاص که در آن بافت چربی زیر پوست هدف قرار گرفته و به لایه‌های بالای پوست آسیب وارد نمی‌شود، تحت درمان قرار گیرد. به غیر از درمان سلولیت، از طریق این روش امکان از بین بردن سلول‌های چربی نامطلوب، سفت کردن پوست، صاف کردن و از بین بردن ناهمواری‌های پوست و نیز لاغری موضعی وجود دارد. هنگامی که از این روش به عنوان یک درمان برای لاغری موضعی استفاده می‌شود، بیمار می‌تواند تغییر شکل موثر در پوست خود را پس از کاهش زیاد وزن مشابه نماید.
با توجه به اینکه درمان با روش رادیوفرکوئنسی برای اکثر نقاط بدن قابل استفاده است، از این روش می‌توان برای ناحیه صورت افراد و به‌طور خاص جهت ایجاد اصلاحات محدود در این ناحیه از بدن استفاده کرد.

روش درمان

درمان با روش رادیوفرکوئنسی(RF) بر روی بدن فرد انجام شده و این امواج از طریق یک دستگاه مخصوص در معرض نقاط هدف قرار می‌گیرد. به این ترتیب مقاومت بدن در برابر جریان انرژی باعث ایجاد گرما در نواحی هدف شده و در عمل می‌تواند باعث ذوب شدن یا وارد شدن آسیب به بافت‌های هدف شود.
در این حالت درمان با توجه به برنامه از قبل تعیین شده انجام گرفته و در هر مرحله از فرآیند درمان از عکس‌ها و اندازه‌گیری‌های دقیق به این منظور استفاده می‌شود. طول مدت درمان با این روش معمولاً حدود ۱۵ تا ۶۰ دقیقه است. با توجه به اینکه هر فرد قدرت تحمل درد متفاوت و آستانه ناراحتی خاص نسبت به سایرین دارد، تعیین مقدار دقیق درد یا ناراحتی بیمار در طول این درمان دشوار است. علاوه بر این شرایط درد و ناراحتی بیمار می‌تواند به ابزار استفاده شده و قدرت درمان نیز بستگی داشته باشد.
تعداد جلسات درمان مورد نیاز برای دستیابی به نتایج دلخواه چقدر است؟

معمولاً برای این درمان به افراد توصیه می‌شود بین ۸ تا ۱۲ جلسه درمان را انجام داده و هر جلسه به‌طور میانگین بین ۱۵ تا ۶۰ دقیقه با توجه به اندازه و تعداد نواحی تحت درمان طول می‌کشد.
چه مدت زمان برای مشاهده نتایج این درمان لازم است؟

معمولاً افراد بیمار تغییر در وضعیت خود را با گذشت ۴ جلسه از درمان مشاهده خواهند کرد. به هر حال با توجه به عکس‌العمل بدن بیمار به این درمان، گاهی اوقات ممکن است برای دستیابی به نتایج لازم نیاز به تعداد جلسات درمان بیشتر وجود داشته باشد.

هزینه درمان با این روش چقدر است؟

هزینه درمان با امواج رادیوفرکوئنسی (RF) بر اساس ظاهر و نتایج مورد انتظار و نیز تعداد نواحی تحت درمان متفاوت است. به هر حال همواره ممکن است در صورت افزایش تعداد جلسات درمان با این روش در هزینه آن کاهش مشخص ایجاد شود.

عوارض جانبی درمان:

درمان با امواج رادیوفرکوئنسی به خاطر امکان دستیابی به نتایج مورد انتظار بدون وارد شدن آسیب به بدن معروف می‌باشد. به هر حال این درمان الزاماً ۱۰۰% بدون خطر (ریسک) نیست و برخی از عوارض جانبی معمول درمان با امواج رادیوفرکوئنسی به شرح زیر هستند:
• قرمز شدن پوست
• ورم محدود
• حساسیت بیش از حد نواحی تحت درمان

 

مزوتراپی :

مزوتراپی چیست ؟
یک روش بدون نیاز به جراحی پاسخ به کسانی که تصمیم گرفتند با لیپوساکشن آنها را از بین ببرند . مزوتراپی با استفاده از عصاره طبیعی گیاهان و ویتامین ها قسمت هایی که سلولیت دارد را اصلاح و درمان می کند.
مزوتراپی یک روش بدون درد که با تزریق مواد هومیوپاتی (ویتامین ها، اسید آمینه ها، و انزیم ها ) برای از بین بردن سلول های چربی زیر پوست استفاده می شود. با کمک مزوتراپی گردش خون بهبود می یابد و بافت های چربی زیر پوست حل می شوند. این روش بسیارآسان است باید توجه داشته باشید که از پزشک متخصص و با تجربه برای انجام این کار استفاده کنید زیرا فقط متخصص می توانید بسته به میزان سلولیت موجود در پوست شما مواد را تزریق کند.
دکتر از یک سرنگ ویژه و مخصوص با سوزان بسیار بسیار ریز وارد زیر پوست می کند که دردناک هست به همین خاطر بیماران حساس را بیهوش می کنند ۴ تا ۱۰ جلسه برای انجام این کار کافیست. به مدت ۴۵ دقیقه و در فواصل ۱ تا ۲هفته انجام می شود. علائم کاهش سلولیت پس از اولین جلسه قابل مشاهده است که به شما انگیزه کافی برای ادامه این کار را می دهد. نیازی به باند و یا محیط ایزوله ندارید اما باید از دوش آب گرم و ورزش به مدت ۲ روز پس از تزریق جلوگیری کنید. هیچ عوارض جانبی در این روش وجود ندارد با این حال قبل از انجام آن درباره حساسیت احتمالی گفتگو کنید. بعد از انجام تزریق کبودی، درد ، خارش ممکن است داشته باشید اما در مدت زمان بسیار کوتاه است. پس از آن به ارزش مزوتراپی پی خواهید برد و دیگر اسم لیپوساکشن هم نخواهید آورد.
مزوتراپی در زمینه تناسب اندام به عنوان جایگزین مناسبی برای اعمال جراحی مثل لیپوساکشن می‌تواند به کار برود. با مزوتراپی می‌توان چربی شکم، چربی‌های موضعی کنار ران و پهلو و غبغب را از بین برد. با کشف دارویی که حل‌کننده چربی است محققان متوجه شدند با تزریق آن در بافت چربی، چربی حل می‌شود و از بین می‌رود ولی برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید دوزهای زیاد از این ماده استفاده شود که بالطبع عوارض زیادی به دنبال خواهد داشت بنابراین فقط در نواحی کوچک باید مصرف شود. معمولا افراد چاق به دنبال روش‌هایی آسان و بی‌زحمت برای کاهش وزن هستند. این روش تاثیر غیرمعقول و معجزه‌آسا برای کاهش وزن ندارد بلکه یک تاثیر منطقی و محدود دارد.
مساله بسیار مهم در کاهش وزن به روش مزوتراپی این است که بیمار باید شاخص توده بدنی (BMI) زیر ۳۰ داشته باشد تا بتواند از مزوتراپی در زمان چاقی موضعی استفاده کند چنانچه این عدد زیر ۲۵ باشد، یعنی فرد وزن طبیعی دارد و نیازی به رژیم غذایی ندارد و اگر این عدد بین ۲۵ و ۳۰ باشد بیمار باید در کنار رژیم غذایی از روش مزوتراپی استفاده کند.
در کاهش چربی به کمک این روش کوچک‌کردن غبغب معمولا بهتر از دیگر نقاط بدن جواب می‌دهد. باتوجه به نوع کاربرد مزوتراپی در درمان، مدت زمان لازم برای مشاهده آثار درمان فرق می‌کند، مثلا در ریزش موی مردانه معمولا با شروع درمان مزوتراپی در کنار دیگر روش‌های درمانی پس از ۶ ـ ۵ ماه نتایج قابل مشاهده خواهد بود که این نتایج شامل رویش موی جدید نیست در واقع در درجه اول نقش پیشگیری از ریزش مو را دارد و در حدود ۳۰ ـ ۲۰ درصد روی روند استحکام مو، رشد مو و حالت‌گیری مو تاثیر خواهد داشت. همچنین می‌تواند چربی زیاد موی افراد را کاهش دهد.
در کاهش چربی‌های اضافه بدن معمولا آثار درمانی بعد از حدود ۱۰ ـ ۵ جلسه قابل مشاهده خواهد بود و نتایج درمانی در کاهش وزن تا زمانی باقی خواهد ماند که فرد رژیم غذایی خود را ادامه دهد.

 

چگونه مزوتراپی برای کاهش وزن موثر است؟
در این متد داروهایی که به داخل مزودرم وارد می شوند چربی جمع شده در زیر پوست را از بین می برد و سلول های چربی لایه هیپودرم را چروکیده و کوچک می سازند و در نتیجه این امر چربی حل می شود و از راه کبد دفع می گردد . با این متد می توان حدود ۰.۵ کیلوگرم چربی را در هفته ذوب کرد و نتیجه نیم کیلوگرم کاهش وزن داشت. برای نتیجه گیری بهتر نقاط بازو ، کمر ، باسن ، پشت و ساق پا تحت این تزریقات قرار می گیرد پس از چند دوره درمان به فاصله ۲ الی ۴ هفته متناوب ، به طور متوسط سایز کل بدن ۲ سایز کاهش میابد . سایز دور کمر ، باسن و ران ها معمولا پس از ۴ هفته شروع به کم شدن می کند و پس از ده هفته ۱۰-۵ سانتی متر کاهش می یابد.

 

اندرمولوژی :

 

درمان سلولیت و چاقی به روش لیپوماساژ اندرمولوژی با دستگاه
دچار چاقی موضعی و سلولیت هستید و در این باره نگرانید؟ از عمل جراحی و لیپوساکشن وحشت دارید؟ در پوستتان چین و چروک ها در حال خودنمایی اند؟ می خواهید صورتی خوش فرم و شاداب داشته باشید؟ از روش های هزینه بر و زمان بر در هراسید؟ در کلینیک ما لیپوماساژ بوسیله روش اندرمولوژی، بهترین روش درمانی که برای کاهش چربی و سلولیت در سراسر دنیا صورت می گیرد، ارائه می شود.

لیپوماساژ اندرمولوژی چیست؟
لیپو ماساژ یکی از روش های درمانی اندرمولوژی است که به وسیله دستگاه اندرمولب انجام می شود. اندرمولوژی علم تحریک سلولی است. سطح پوست از طریق اصل تحریک MECANO تحریک می شود تا واکنش بیولوژیکی عمیقی را ایجاد کند. لیپوماساژ که در فرانسه طراحی و در اروپا برای سالیان متمادی مورد استفاده قرار گرفته است، اولین روش درمانی مکانیزه برای درمان سلولیت است که سازمان غذا و دارو آن را تایید کرده است. درمان های اندرمولوژی ۱۰۰ درصد طبیعی و غیرتهاجمی ستند و برای کاهش سلولیت، بهبود رنگ پوشت و خوش فرم کردن بدن از لحاظ علمی تایید شده اند.
نحوه عملکرد روش لیپوماساژ و دستگاه اندرمولب
لیپوماساژ خالی کردن سلول های چربی ( لیپولیز) در نواحی مورد نظر بدن را تحریک می کند. ترکیبی از هموار کردن و مکش برای ماساژ و فرم دادن پوست و ساختارهای بوجود آورنده آن مورد استفاده قرار می گیرد. پوست و لایه سلول چربی زیرپوستی به حرکت در می آیند و گردش خون افزایش پیدا می کند. روش های درمانی لیپوماساژ باعث بهبود درناژ لنفاوی می شود که سم های سوخت و ساز را از بافت ها از بین می برد. افزایش اکسیژن و مواد غذایی موجود فرآیندهای حذف چربی بدن را تحریک می کند و سلول های چربی کوچک تر می شوند. دیواره های بافت همبند به آرامی کشیده می شود که سلول های بافت فیبری را تحریک می کند تا کلاژن و الاستین با کیفت تری تولید کنند و از این رو رنگ و فرم بدن را بهبود می بخشد.
تاثیر لیپوماساژ بر روی پوست
• باریک کردن سلول های چربی
• از بین بردن سلولیت
• درمان شلی پوست
• خوش فرم کردن چهره
• جوان سازی بافت جای زخم
• بهبود گردش خون
• کاهش حفظ مایع
• بهبود بخشیدن به سوخت و ساز کند
رفع سلولیت با لیپوماساژ
با روش های درمانی لیپوماساژ و کاهش سلولیت این کلینیک با چربی اضافی خداحافظی کنید. این روش های درمانی بهینه و مورد تایید برای خوش فرم کردن شکل ظاهری، سفت کردن پوست و از بین بردن سلولیت ایده ال هستند. این کلینیک از نسل جدید دستگاه های اندرمولب Endermologie (LPG) ، بهره می برد که نتایجی که عرضه می کند نسبت به دستگاه های قبلی ۵۰ درصد بهبود را نشان می دهند. چیزی که اغلب ما در مورد سلولیت می دانیم نشانه خارجی آن، پوست نارنجی رنگ گود افتاده است. اما برخلاف عقیده رایجی که سلولیت را صرفا یک بیماری پوستی ناخوشایند می داند، سلولیت در واقع بیماری بافت های همبند است. از بین رفتن ظاهر پوست با تغییر شدید بافت همبند بوجود آورنده بدن و آسیب به ریزجریان و بزرگ شدن سلول های چربی که با به دام افتادن چربی و سم بوجود می آید، همزمان است. اگر چه سلولیت نوعی چربی است، علت و روش های درمان آن ارتباط کمی با رژیم غذایی، ورزش یا سبک زندگی دارد. سلولیت می توان ناشی از ترکیب پیچیده عواملی باشد که شامل تغییرات هورمون ها و عوامل ارثی می شود. تخمین زده می شود که ۹۵ درصد از زنان بالای ۲۰ سال دارای کمی سلولیت هستند و این افراد شامل افراد لاغر و مدل های استخوانی ، زنانی که رژیم غذایی و سبک زندگی سالمی دارند و ورزشکاران حرفه ای هم می شود. در بین زنان، چربی به صورت حفره یا کیسه های عمودی بزرگ ایجاد می شود، در حالی که در بین مردان، چربی به صورت واحدهای اریب کوچک است. علاوه براین، زنان یک لایه چربی ذخیره در نواحی مشخصی از بدن خود دارند که مردان فاقد آن هستند. مردان عموما سلولیت ندارند که به این خاطر سازماندهی متفاوت چربی در بدن آنها است. در بین زنان، سپتوم عمود بر سطح پوست است. در بین مردان، سپتوم حفره های چندضلعی شکل کوچکتری را ایجاد می کند.این تمایز ظاهر به همراه پوست ضخیم تر مردان، باعث می شود که پوست مردان نسبت به ذخیره چربی مقاوم تر باشد و با تغییرات ساختاری ( سلول های چربی تغییر شکل یافته) کمتر تحت تاثیر قرار می گیرد. اندرومولیف یک روش جوان سازی انحصاری است که پوست را به صورت عمیق بار دیگر متراکم می کند تا نشانه های پیری را از بین ببرد. دستگاه اندرمولب ریز ضربه هایی را به سطح پوست وارد می کند تا سلول های جوانی را تحریک کند و کلاژن و الاستین به صورت طبیعی بار دیگر تولید می شوند. اندرمولیفت نتایجی فوری عرضه می کند که شامل لیفتینگ، صاف شدن و درخشش پوست می شود.در هر جلسه درمان چین و چروک ها پر می شوند، پوست خوش فرم می شود و پوست شفاف می شود. تحریک مکانیکی پوست از طریق ریز ماساژی دستگاه اندرمولب عرضه می شود تا تولید طبیعی کلاژن به شکل طبیعی شدیدا افزایش پیدا کند و خطوط و چین و چروک های ریز را از بین می برد.

اندرمولوژی برای چه کسانی مناسب است؟
• فردی که نتایج غیرجراحی، بدون خطر و بدون درد را ترجیح می دهد
• فردی که احساس می کند برای درنظر گرفتن شیوه های تهاجمی تر خیلی زود است
• فردی که دوست دارد به صورت طبیعی لاغرتر شود و چهره جوان تری پیدا کند
• فردی که درک می کند گاهی اوقات ورزش و رژیم غذایی برای از بین بردن چربی های اضافی و توررفتگی های زشت کفایت نمی کند.
• فردی که برای داشتن یک سبک زندگی سالم، طبیعی و مسئولیت پذیرانه به دنبال روش های درمانی با کیفیت استی که در آنها از جدیدترین فن آوری های روز بهره برده می شود
• فردی که نوسانات هورمونی شدید بلوغ، بارداری یا یائسگی را تجربه می کند که منجر به تغییرات شدید در اندام او شده است
• فردی که با ورزش و رژیم غذایی سبک زندگی سالمی دارد، اما در نواحی مشخصی از بدن او چربی اضافی وجود دارد.

اندرمولوژی برای چه نقاطی از بدن مناسب است؟
با وجود اینکه لیپوماساژ را می توان در همه جای بدن مورد استفاده قرار داد ( که شامل از بین بردن چین و چروک صورت می شود) ، ما بر شش ناحیه درمانی اصلی تمرکز می کنیم که برای کاهش سلولیت و چربی مناسب هستند:
۱. بازوها: سفت کردن و خوش فرم کردن بازوها
۲. شکم: سفت کردن پوست شل و از بین بردن چربی اضافی عضلات شکم
۳. باسن: صاف کردن و خوش فرم کردن
۴. ران: صاف کردن سلولیت به منظور کمک به خوش فرم کردن و لاغر کردن ران ها
۵. پهلو: سفت کردن پوست، لاغر کردن و از بین بردن برآمدگی در ناحیه پهلو
۶. سینه/عضله سینه: کاهش انباشت چربی به منظور کاهش بزرگی سینه در مردان

نتایج اندرمولوژی چه زمانی مشخص می شود؟
عموما برای مشاهده نتایج لیپوماساژ بین ۸ تا ۱۲ جلسه باید صبر کرد. ما توصیه می کنیم هر هفته دو تا سه جلسه درمانی برگزار شود و بین هر جلسه یک روز فاصله باشد. برای اینکه هر چه سریع تر به نتیجه دلخواه برسید، ترکیب لیپوماساژ را با رژیم غذایی و ورزش مناسب توصیه می کنیم. متخصصان سلامت انسان می توانند در طول جلسات درمانی اندرمولوژی رژیم غذایی و ورزش های مناسب را برای فرد ارائه کنند.
برای رفع چین و چروک ها و افتادگی عضلات شل شده، خوش فرم و شفاف کردن پوست صورت و جوانسازی آن بهتر است دستگاه لاغری اندرمولب یا LPG را امتحان کنید. نتایج فوری، درمان افتادگی پوست، درمان شلی پوست و چاقی شکمی از دیگر مزایای این دستگاه و روش درمانی است.

آیا LPG می تواند جایگزین لیپوساکشن باشد؟
لیپوساکشن عمل جراحی زیبایی است که از طریق خارج نمودن چربی های اضافه از بدن انجام می شود اما قادر به درمان سلولیت های موضعی و تقویت بافت همبند و عضلات نمی باشد، علاوه بر این که لیپوساکشن به دلیل آن که یک عمل جراحی تهاجمی است دارای عوارض متعدد می باشد. لذا در طی سالهای اخیر علاقه بیشتری به روشهای غیر تهاجمی جایگزین ایجاد شده است. ما اندورمولوژی را بدلیل آن که توسط مراکز علمی معتبر مورد تایید قرار گرفته است انتخاب نموده ایم.
جالب است که بدانید از اندر مولوژی حتی به عنوان درمان کمکی قبل و بعد از لیپوساکشن استفاده می شود چرا که استفاده از این روش باعث نرم تر شدن چربی های موضعی و سهولت برداشت آنها می شود و استفاده از اندرمولوژی پس از عمل نیز باعث همگون تر شدن نمای بدن می شود.
در نهایت باید بدانید که LPG در درمان افتادگیهای پوست ناشی از کاهش وزن بویژه در خانمها موثر می باشد.

کویتیشن اولتراسوند چیست؟

کویتیشن اولتراسوند لاغری یکی از عمل‌های نسبتاً جدید زیبایی است که در آن برای تبدیل سلول‌های چربی به مایع از تکنولوژی پیشرفته بهره گرفته می‌شود، مایع به دست آمده نیز به طور طبیعی از بدن دفع می‌شود. هر جلسه کویتیشن لاغری معمولاً ۲۵ تا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد و طی آن یک ناحیه از بدن درمان می‌شود. ۷۲ ساعت باید بین هر دو جلسه کویتیشن فاصله باشد تا بدن بتواند چربی را دفع کند. توصیه می‌شود حداقل ۶ تا ۱۰ جلسه کویتیشن انجام شود.
ناحیه‌های قابل درمان با کویتیشن

ناحیه‌های دارای چربی موضعی که در برابر ورزش و رژیم غذایی لاغری مقاوم است، برای مثال بخش‌های زیر با کویتیشن قابل درمان است:
• ران
• شکم
• بازوها
• باسن
نحوه عملکرد کویتیشن اولتراسوند

دستگاه کویتیشن از امواج صوتی با فرکانس بالا برای تخریب دیواره‌های سلول‌های چربی استفاده می‌کند. محتویات سلول‌ها پس از تخریب دیواره به بیرون و فضاهای مایع بدن ترشح می‌کند. دستگاه لنفاوی از این مرحله به بعد کار را به عهده می‌گیرد و مواد زائد را جمع می‌کند. گردش مواد زائد در بدن به طور کامل انجام می‌شود تا کبد فرایند لازم را بر روی آن انجام دهد و در نهایت با عرق، ادرار و مدفوع از بدن دفع شود. نتایج کویتیشن آنی است، البته تکمیل فرایند و مشاهده نتیجه نهایی چند روز زمان می‌برد.
متقاضیان کویتیشن

افراد سالم با اضافه وزن متوسط که تمایل به کاهش وزن ۲.۵ تا ۵۰ کیلوگرم دارند، بهترین متقاضیان لاغری با کویتیشن محسوب می‌شوند. انجام کویتیشن در دوران بارداری، شیردهی، مصرف داروهای ضدانعقاد خون، وجود دستگاه ضربان‌ساز قلب یا ایمپلنت‌های فلزی در بدن، سابقه ایجاد کلوئید یا گوشت اضافه، به تازگی جراحی انجام دادن یا ابتلا به بیماری‌هایی چون دیابت، ناراحتی قلبی، سرطان یا تومور، صرع، فشار خون بالا یا پایین، هموفیلی، ترومبوز، التهاب وریدها، سل، بیماری‌های عفونی، نقص‌های سیستم ایمنی یا سیستم لنفاوی توصیه نمی‌شود. چنانچه از ایمنی انجام کویتیشن به هر دلیلی مطمئن نیستید، حتماً پیش از درمان با پزشک مشورت کنید.

آمادگی پیش از درمان

از یک هفته قبل از عمل هر روز ۱.۵ تا ۲ لیتر آب بنوشید. ناحیه مورد نظر را هر روز و هر شب مرطوب کنید. آب رسانی ناحیه تحت درمان درصد موفقیت کویتیشن را بالا می‌برد. ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی یا دیگر فعالیت‌های ایروبیک باید به طور منظم انجام شود تا بدن بتواند مایع به دست آمده از تجزیه چربی را بهتر دفع کند.

عمل کویتیشن اولتراسوند


متخصص امواج مافوق صوت، سطح پایین را با استفاده از هندپیس دستگاه کویتیشن به بدن منتقل می‌کند. این امواج دربردارنده تکانه‌های فشرده کننده ـ گسترده کننده‌ای است که در چرخه‌های با سرعت بالا حرکت می‌کنند. این چرخه رو به عقب و جلو تعداد بی‌شماری از حفره‌ها یا حباب‌های ریز را ایجاد می‌کند که به تدریج بزرگتر می‌شوند و در نهایت به هم برخورد می‌کنند و منفجر می‌شوند. با انفجار این حباب‌ها امواج شوکی ایجاد می‌شود که مایع شدن و از بین رفتن بافت‌های چربی را به دنبال دارد، از این فرایند با اصطلاح کویتیشن یاد می‌شود. مایع به دست آمده به سادگی از طریق ادرار یا دستگاه لنفاوی از بدن خارج می‌شود.

نتایج مورد انتظار

نتایج کویتیشن آنی است و ماندگاری بالایی دارد. اندازه دور بدن اکثر بیماران پس از فقط یک جلسه ۲ تا ۱۰ سانتی‌متر کمتر می‌شود و نتایج پس از هر جلسه بهتر می‌شود. البته نتیجه درمان به ساختار بافت، ناحیه تحت درمان، سن، متابولیسم، داروهای مصرفی و تغییرات هورمونی بستگی دارد. رژیم غذایی مناسب و افزایش فعالیت بدنی نیز بدون شک موثر است و به حفظ نتایج به دست آمده کمک می‌کند.

دوران بهبود

کویتیشن هیچ دردی به همراه ندارد و پس از درمان نیازی به استراحت کردن نیست. لاغری با کویتیشن درمانی گرم، آرام کننده و خوشایند است که بیشتر شبیه ماساژ با سنگ داغ است. کویتیشن را می‌توان در ساعت نهار و استراحت انجام داد و پس از اتمام عمل به تنهایی رانندگی کرد و به سرعت به محل کار بازگشت.

عوارض احتمالی

احتمال بروز اثرهای جانبی مانند قرمزی موقت، تشنگی شدید و حالت تهوع بلافاصله پس از درمان وجود دارد که با نوشیدن آب برطرف می‌شود. این عوارض کوتاه مدت‌اند و پس از چند روز تا چند ساعت فروکش می‌کنند. اگر چه ایمنی کویتیشن در پژوهش‌ها اثبات شده است، اما این روش بر روی مراجعین مبتلا به بیماری‌های حاد، نقس عملکرد کبد، خونریزی شدید، دارای ضربان‌ساز قلب یا بانوان باردار انجام نمی‌شود.

پرسش‌های متداول

آیا کویتیشن دردناک و ناراحت کننده است؟
کویتیشن نیازی به بی‌حسی ندارد. اکثر بیماران عمل را بدون درد و راحت می‌دانند. البته به دلیل پخش صداهای خاص داخل بدن ناراحتی خفیفی حس می‌شود که کمترین ضرری ندارد و به محض توقف تماس اپلیکاتور با بدن از بین می‌رود. گرمای ملایمی نیز در طول درمان حس می‌شود. چنانچه احساس داغی یا سوختگی کردید، بلافاصله از متخصص بخواهید که ژل سونوگرافی بیشتری روی بدن بزند.

زمانبندی جلسات درمانی کویتیشن چگونه است؟
انجام جلسات کویتیشن در وقفه‌های سه روزه کاملاً ایمن است. البته هر چه فواصل زمانی درمان‌ها کمتر شود، نتایج چشمگیرتر می‌شود و سریع‌تر به دست می‌آید.

چه مقدار از بدن در هر جلسه تحت درمان قرار می‌گیرد؟
در یک جلسه درمانی یک ساعته ناحیه‌ای به بزرگی شکم، بخش داخلی/ جلویی یا بیرونی/پشتی ران، باسن یا پشت بدن پوشش داده می‌شود. ناحیه‌های کوچکتری مانند غبغب و افتادگی بازو را می‌توان با هم در یک جلسه درمان کرد. پزشکان کلینیک توصیه می‌کنند درمان هر ناحیه دست‌کم سه بار تکرار شود تا بهترین نتیجه در کمترین زمان ممکن به دست آید.

چند جلسه کویتیشن باید انجام شود؟
تعداد جلسات لازم کویتیشن به عامل‌های متعددی چون میزان چربی انباشته شده، مدت زمان وجود چربی، تراکم چربی و… بستگی دارد. مادرانی که تمایل دارند پس از زایمان دوباره اندامی متناسب داشته باشند، باید ۳ تا ۶ جلسه درمان بر روی شکم انجام دهند، حال آن که ۲ یا ۳ جلسه درمان برای درمان چاقی متوسط کفایت می‌کند.

آیا با استفاده از کویتیشن می‌توان لاغر شد؟
کویتیشن یک روش لاغری محسوب نمی‌شود، اما اندامی متناسب‌تر را به ارمغان می‌آورد. این روش پیکرتراشی به ویژه برای کاهش چربی موضعی انباشته شده در پهلوها کاربرد دارد که در برابر رژیم غذایی لاغری و ورزش مقاوم است. کویتیشن سلولیت را بدون آسیب زدن به سیستم عروقی از بین می‌برد و از انباشته شدن مجدد سلول‌های چربی در ناحیه‌های درمان شده جلوگیری می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.