قیمت کاشت مو در تبریز

تعیین قیمت کاشت مو
قیمت دقیق کاشت مو در ایران و تعیین هزینه آن متاسفانه قانون معینی را دنبال نمی کند و طیق تعرفه دولتی سالانه یک قیمت مشخصی برای هر گرافت تعیین می شود و هر کلینیکی بر اساس قانون عرضه و تقاضا هر منطقه به یکی از اشکال که در زیر توضیح داده می شود قیمت می دهند.

تعریف گرافت :
هر گرافت شامل مجموعه ای از تارمو ( ۵-۱) می باشد که طی هر بار برداشت از پشت سر بیمار توسط دستگاه در روش میکر و اف ای تی برداشته می شود.اینکه هر گرافت در هر بیمار چند تار مورا شامل میشود بستگی به جنس و نوع و ضخامت موی سر هر فرد دارد و قابل پیش بینی نبوده و فقط در مرحله برداشت مشخص می گردد . البته با توجه به تجربه پزشک نیز می تواند نوع گرافت های بیمار را به صورت تقریبی مشخص کند.
میزان گرافت های قابل برداشت از سر هرفرد بستگی به میزان تراکم بانک مو(ناحیه ای از پشت و کناره سر که گیرنده ریزش مو ارثی ندارد و موهای دائمی می باشند) دارد.

در زیر برخی موارد قیمت گذاری کاشت مو را با هم مرور میکنیم:

۱.تعیین هزینه کاشت مو بر اساس تعداد تار مو : به عنوان مثال هر ۱۰۰۰ تار موی کاشته شده را ۳۷۵ هزار تومان قیمت گذاری میکنند، پس ۱۶۰۰۰ تار مو می شود ۶/۰۰۰/۰۰۰ تومان. ( این روش اغلب دقیق نبوده و به صورت تقریبی محاسبه می شود )
۲.تعیین هزینه کاشت مو بر اساس تعداد گرافت مو : این روش قیمت گذاری اصولی تر به نظر میادو یک روش دقیق و کاملا قابل شمارش و قابل قبول برای بیمار می باشد . در کلینیک کاشت مو حکیمان قیمت کاشت موی شما به این روش محاسبه می شود و به جرائت می توان گفت تنها مرکزی که در شمال غرب اجازه شمارش گرافت ها را بیمار می دهد تا از تعداد گرافت های کاشته شده کاملا مطمئن گردد. مثلا هر ۱۰۰۰ گرافت مو می شود ۱۲۵۰۰۰۰ پس با کاشت ۴۰۰۰ گرافت مو باید ۵ میلیون تومان هزینه پرداخت کنید.
۳. تعیین هزینه بر اساس وسعت طاسی که کاشت می شود : مثلا ما ۸ سانت جلوی سر را می کاریم ۳ میلیون و اگر نصف سر را بکاریم ۴.۵ میلیون و تمام سر را بکاریم ۶ میلیون.
۴. تعیین قیمت بر اساس روش برداشت و کاشت مو :مثلا با روش کاشت مو FIT بکاریم ۴ میلیون ؛با روش کاشت مو FUT بکاریم ۵ میلیون و با روش ترکیبی ۷ میلیون
عواملی که بر هزینه کاشت مو تاثیر به سزایی دارند.
مهم‌ترین عامل مؤثر بر هزینه پیوند موی طبیعی، میزان طاسی یا سطح ریزش مو در سر بیمار می‌باشد. پس هر چقدر سطح محل پیوند مو بزرگ‌تر باشد، هزینه آن هم بیشتر خواهد بود. اصولاً هزینه پیوند مو بر اساس تعداد گرافت‌های مو مورد نیاز برای پوشش کامل سطح طاسی تعیین می‌شود. علاوه بر آن، کیفیت کار، تجربه و اعتبار پزشک نیز موجب افزایش هزینه کاشت مو خواهد شد.
زیاد بودن سطح طاسی در برخی از افراد تعداد جلسات پیوند مو را افزایش داده و همین امر موجب افزایش قیمت پیوند مو می گردد.
گاهی برخی افراد به دلیل افزایش قیمت کاشت مو تمایل دارند عمل پیوند مو را در جلسات کمتر (یک جلسه) انجام دهند که نقش بسزایی در کاهش هزینه پیوند مو دارد. اما این نکته را نباید فراموش کنید که پیوند مو یک عمل زیبایی محسوب میشود و با کمال تاسف بیمه ها مخارج آن را پوشش نمی دهند. به همین دلیل قیمت کاشت مو و هزینه تقریبی آن عمل با توجه به رزومه کاری و تجربه پزشک متخصص، فرق دارد و هیچ گاه نباید کیفیت را فدای قیمت پایین کرد.

هزینه پرداختی بیمار دربردارنده دستمزد پزشک، هزینه اتاق عمل، تعداد گرافت های کاشته شده برای هر بیمار، داروها و لوازم مصرفی است.
کاشت مو، به صرفه ترین روش درمان طاسی و ریزش شدید موی سر
کاشت مو ممکن است هزینه زیادی را داشته باشد. اما تصور کنید که شما از مشکل ریزش موی شدید رنج میبرید و در معرض طاسی قرار دارید. هزینه هایی بسیاری را در طول چندین سال صرف خرید دارو و شامپوهای مختلف می نمایید تا روند ریزش را کاهش دهند. متاسفانه بلافاصله پس از قطع مصرف ، ریزش مو افزایش می یابد ، در این دوران نه تنها نتوانسته اید ریزش موی خود را درمان کنید بلکه بخش بسیار زیادی از موی خود را از دست داده اید و ظاهرتان کیفیت و زیبایی سابق را از دست داده است. در این صورت خواهید دید که پیوند مو در مقابل درمان دارویی نتایج بهتری و هزینه مناسبتری دارد و در قبال آنچه شخص بدست می‌آورد (زیبایی، جوانی، اعتمادبه‌نفس…) واقعاً به صرفه و قابل توجه است.

جهت تعیین قیمت کاشت مو :

عکس سر خود را از زوایای روبرو ،نیمرخ ها ،بالا و پشت سر با ذکر مشخصات :
نام خانوادگی:
سن:
محل سکونت و شماره تماس:
به ایدی زیر در تلگرام ارسال نمایید.
مشاوران کلینیک جهت انجام مشاوره در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

با توجه به شکل شماتیک پایین می توانید برآوردی از وضعیت سر و تعداد تقریبی گرافت قابل کاشت داشته باشید.