سوالات متداول در زمینه کاشت ابرو در تبریز
چه کسی برای جراحی کاشت ابرو در تبریز گزینه‌ی مناسبی است؟
عمل جراحی پیوند ابرو را به هر کسی که ابروهایش به علت اصلاح بیش از اندازه، جای زخم و یا بیماری تیروئید کم‌پشت و نازک شده است پیشنهاد می‌کنیم.

عمل جراحی کاشت ابرو در تبریز چگونه انجام می شود؟
در این روش، هر کدام از ابروها به‌صورت جداگانه طراحی می‌شود تا با ویژگی‌ها و حالت خاص صورت بیمار هماهنگ باشد، و البته با توجه به ترجیحات شخصی بیمار. جراح پیوند ابرو علاوه بر این به ضخامت مناسب، شکل قوس، طول ابرو و فاصله بین آن‌ها هم توجه می‌کند.
جراح با استفاده از روش پیوند واحد فولیکولار (FUT) یا برداشت واحد فولیکولار (FUE)، گرافت‌های اهداکننده را از قسمت پشت سر یا از سایر قسمت‌های بدن می‌گیرد. سپس برش‌های ریزی روی ناحیه‌ی دریافت‌کننده ایجاد می‌شود و جراح گرافت‌های اهدایی را در آن برش‌ها جایگزین می‌کند.
در طول فرآیند عمل جراحی، بیمار می‌تواند از آغاز تا پایان بیدار و هشیاد باشد. با این وجود ممکن است قبل از انجام جراحی یک داروی آرام بخش به شما داده شود. دیگر نیازی به تزریق داخل وریدی (IV) وجود ندارد.

شکل ابرو پیش از جراحی کاشت ابرو در تبریز چگونه تعیین می‌شود؟
اکثر بیماران عکسی از چهره‌ی شخص مشهوری که می‌خواهند ابروی آن‌ها را داشته باشند با خود به مطب پزشک می‌برند، یا آنکه عکس‌هایی از دوران جوانی‌شان به پزشک نشان می‌دهند تا حالت قبلی ابروها را نشان دهند. با این حال، علاوه بر توجه به هر آن چه که بیمار در اختیار پزشک قرار می‌دهد، جراح تناسب و هماهنگی مدل و شکل ابرو با ویژگی‌های صورت بیمار را قطعاً در نظر می‌گیرد. در روز جراحی، شکل ابروها در جای خود روی صورت بیمار کشیده می‌شود و بیمار تایید می‌کند که آیا آن را دوست دارد یا خیر.

دوران نقاهت بعد از جراحی کاشت ابرو در تبریز چقدر طول می‌کشد؟
در واقع جراحی پیوند ابرو دوران نقاهتی طولانی ندارد، اما شما باید به اندازه کافی استراحت کنید تا تورم ناشی از عمل از بین برود. ممکن است یک یا دو روز طول بکشد، و حتی امکان دارد شاهد خراش‌هایی روی ناحیه‌ی جراحی شده باشید. خارش و احساس سوزش خفیف نیز ممکن است وجود داشته باشد، اما به احتمال زیاد موقت است و به راحتی با لوسیون موضعی قابل درمان خواهد بود.

آیا در ناحیه‌ی اهداکننده که گرافت‌ها از آن برداشته شده، کچلی به وجود می‌آید؟
نه، این طور نیست. جراح هر تار مو را در موقع برداشت به گونه‌ای انتخاب می‌کند که در تراکم موها و شکل آن در ناحیه‌ی اهداکننده تفاوتی ایجاد نشود. در ضمن، در روش FUT سنتی، جراح محل برداشت و کاشت تارهای مو را به گونه‌ای طراحی و انتخاب می‌کند که هیچ جای زخم آشکاری به جا نماند.

چه کسی جراحی کاشت ابرو در تبریز را انجام می دهد؟
این عمل جراحی توسط جراح پیوند موی تایید شده انجام می‌شود. بسیار اهمیت دارد که در انتخاب جراح دقت کنید چرا که هر پزشک و جراحی در طراحی و کاشت ابرو در تبریز مهارت و تجربه‌ی کافی را ندارد.

جراحی کاشت ابرو در تبریز چه مدت طول خواهد کشید؟
به طور کلی، این عمل جراحی می‌تواند ۵-۴ ساعت و گاهی اوقات در بعضی کلینیک‌ها تا ۶ ساعت به طول بیانجامد. نیمی از کل این مدت زمان صرف برداشتن گرافت‌های مو می‍شود و نیمی دیگر آن صرف کاشت آن‌ها خواهد شد.

آیا عمل جراحی کاشت ابرو در تبریز دردناک است؟
این روش دردناک نیست چرا که جراح از داروی بی‌حسی استفاده می‌کند. با این حال، هنگامی که اثر دارو کمتر شود، ممکن است احساس سوزش اندکی داشته باشید اما این سوزش هم با مصرف دارو قابل کنترل است.

برای جراحی پیوند ابرو چه تعداد گرافت نیاز است؟
برای پنهان کردن زخم‌ها، ممکن است چیزی حدود دوازده گرافت یا بیشتر برای کاشت در بین موهای ابرو یا پر کردن آن نیاز باشد. برای تغییر شکل ابرو، می‌تواند حدود ۵۰ تا ٢۵۰ گرافت برای هر ابرو نیاز باشد. تعداد گرافت‌ها بسته به حجم مورد نظر، تراکم و شکل ابروها اندکی متفاوت خواهد بود.

خطرات احتمالی مربوط به پیوند ابرو چیست؟
این روش حداقل ریسک را دارد، اما در موارد نادری ممکن است موهای پیوند شده در جهت مخالف با آنچه مد نظر بوده رشد کنند. در صورتی که این اتفاق بیافتد، می‌توان تارهای مو را به گونه‌ای تغییر داد تا در همان جهت دلخواه رشد کنند. با این حال، در بدترین حالت، می‌توان تار موی ابرو را با موچین اصلاح کرد. بروز تورم بعد از عمل هم احتمال بسیار زیادی دارد، اما بعد از چند روز از بین خواهد رفت.

مدت زمان بهبودی پس از کاشت چقدر است و کی می‌توانم به فعالیت‌های روزانه‌ام برگردم؟
مدت زمان لازم برای بهبودی پس از این عمل جراحی بسیار کوتاه است. بعضی حتی ممکن است بعد از دو روز به سر کار برگردند. با این حال، تا ۵ روز پس از جراحی در ناحیه ای که گرافت‌ها در آن پیوند شده، شاهد تورم خواهید بود.
چه مدت طول خواهد کشید تا تاثیر نهایی جراحی را مشاهده کنم؟
درست مثل موهای پیوند شده بر روی سر، گرافت‌های مو در ناحیه‌ی ابرو هم طی دو ماه اول قبل از اینکه موهای جدید رشد کنند، درگیر ریزش شدید خواهند شد. در عرض ۶-۴ ماه به رشد کامل خواهد رسید و هر ماه رشد موها ادامه پیدا خواهد کرد.

هزینه‌ی جراحی کاشت ابرو در تبریز چقدر است؟
هزینه‌ی این عمل جراحی برای هر بیمار و و در هر کلینیک متفاوت است. هزینه‌ها وابسته به تعداد مورد نیاز گرافت و دستمزد جراح است. بیمار به ازای هر گرافت باید مبلغ مشخصی پرداخت کند و قیمت گرافت‌ها بسته به اینکه در چه منطقه و در چه کشوری زندگی می‌کنید متفاوت خواهد بود.

نتیجه و تاثیر حاصل از کاشت ابرو در تبریز چه مدت باقی می‌ماند؟
موهایی که در نهایت رشد می‌کنند دائمی هستند. درست مثل تمام موهای طبیعی بدن‌تان رشد خواهند کرد. با این حال، تارهای مویی که در ناحیه‌ی ابرو پیوند شده از اندازه‌ی مشخص ابرو بلندتر نخواهد شد چون تارهای موی کاشته شده ویژگی‌ها و مشخصه‌های موهای اطراف خود را می‌گیرند. برای نگه داشتن طول و شکل مناسب و دلخواه ابرو احتمالاً باید مثل ابروی طبیعی آن را اصلاح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.