رفع چین چروک با پلکسر PLEXR

تکنولوژی پلکسر توسط شرکت GMV ایتالیا ایجاد و ثبت بین المللی شده است. دانش و روش استفاده این دستگاه توسط پروفسور Fipi و همکاران متخصص ایشان بوده و حاصل سالها تحقیق و مطالعه بالینی در ایتالیا و سایر کشورها می باشد.

این سیستم نه لیزر است ؛ نه پروب یا چاقوی رادیوفرکانسی. این دستگاه یک ژنراتور انرژی پلاسما است.

پلاسما چیست ؟

پلاسما تعریف زیادی دارد ولی تعریف ساده آن فرم چهارم ماده است ( جامد ، مایع ، گاز , پلاسما ) .پلاسما در واقع از حرارت دادن شدید گاز بوجود می آید به طوری که الکترون ها آزاد می شوند و یونها باقی می مانند. پلاسما خواص زیادی دارد که متفاوت با گاز است.پلاسما برخلاف گاز رسانای خوبی است.دمای پلاسما بسیار بالاست ولی همزمان فشار پایینی دارد بنابراین با تماس با ماده دیگر به سرعت سرد می شود و حرارت زیادی منتقل نمی کند.

بعلت تفاوت الکترومغناطیسی موجود بین نوک وسیله و بدن انسان ، این تخلیه یونی موجب تخریب بافتی و تصعید اجزای پوست سطحی می شود.
تصعید یک واژه فیزیکی است که برای تبدیل مستقیم جامد به گاز کاربرد دارد. همزمان بعلت گرمای شدید ایجاد شده درسطح پوست وکانونی شدن گرما ، تحریک بافتی (سلول سازی و کلاژن سازی ) در لایه پوست عمقی نیز رخ میدهد.

از همه این اثرات پلاسما در انجام این عمل استفاده می شود. دقت کنیدکه پلاسما با پلاسمای مایع که بخشی از خون است کاملا متفاوت است.

 

چرا به این روش بلفاروپلاستی دینامیک هم گفته می شود ؟

این روش به عنوان بلفاروپلاستی دینامیک هم شناخته می شود.چرا که این فرصت برای پزشک وجود دارد که از بیمار بخواهد که حین عمل چشمانش را باز و بسته کند تا دقیقا چروکهای که نیاز به درمان دارد مشخص و درمان شود. حتی برای خود بیمار این امکان وجود دارد که حین عمل چشمان خود را ببیند و نظر خود را بگوید.

 

مکانیسم انجام این عمل چگونه است ؟

همان طور که ذکر شد در این روش از تیغ و برش استفاده نمیشود ودر واقع پوست یا چربی پلک برداشته نمیشود بلکه با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست تصعید ( مستقیما از جامد به گاز تبدیل می شود ) میشود و این مساله باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست میشود.

نکته : درمورد رفع چین و چروک ،پلکسر فقط درمورد چین وچروک هایی که ناشی از پوست اضافه میباشد موثر بوده و درسایر موارد تاثیری ندارد. درخیلی از موارد استفاده از بوتاکس، لیزر ، میکرونیدلینگ یا …. درمان اصلی میباشند.

 

هر جلسه درمان چه قدر طول میکشد ؟

بیمار ابتدا حدود ۲۰-۳۰ دقیقه کرم بی حسی روی پلکها داشته باشد و هر جلسه درمانی به طور متوسط بین ۱۰-۱۵ دقیقه طول می کشد و بیمار می تواند نتیجه عمل را بلافاصله بیند.

 

معمولا چند جلسه درمانی لازم است ؟

کاملا بستگی به میزان افتادگی و نوع پوست دارد . معمولا بین ۱-۳ جلسه درمانی لازم است. بسیاری از بیماران طی ۱ جلسه بهبود کامل دارند ولی تعدادی از بیماران جلسات تکمیلی دوم یا سوم لازم است.در صورت نیاز به جلسه درمانی دوم یا سوم ؛ فواصل جلسات یک ماه است. برای برخی از مشکلات یک جلسه کافی است. ولی برای برخی دو یا سه جلسه. مثلا برای افتادگی پلک خفیف یک جلسه و برای افتادگی متوسط یا شدید دو یا سه جلسه. نتایج درمان معمولا خوب و قابل قبول هستند. معمولا پایدار یا طولانی مدت هم می باشند پس از انجام کار زخم سطحی ایجاد شده که بین ۱ تا۲ دوهفته بهبود یافته ولی قرمزی مختصری تا مدت طولانی تری باقی میماند.

توجه نمایید که هزینه درمان با پلکسر نسبت به جراحی بسیار کمتر می باشد. جهت اطلاع از قیمت به ایدی تلگرام در بخش مشاوره پیام دهید.

 

بعد از عمل از نظر ظاهری چگونه هستیم ؟

در این روش نقاط ریز با فاصله کم برروی پلک وجود دارند که طی ۳-۷ روز میریزند و پلک به حالت طبیعی بر میگردد.مهم تر اینکه طی این عمل هیچ خونریزی اتفاق نمی افتد و پلک از نظر عملکرد بعد از عمل کاملا طبیعی عمل میکند.

 

این روش برای چه کسانی مفید است ؟

– افرادی که جراحی یا از بی هوشی هراس دارند

– افرادی که افتادگی کمی دارند و قصد دارند آن را ترمیم کنند

– افرادی که افتادگی یکطرفه دارند و ممکن است جراحی باعث عدم تقارن شود.

– افرادی که بیماری خونریزی دهنده دارند یا دارویی مثل وارفارین یا هپارین می خورند.

– افرادی که مشغله زیادی دارند و ممکن است جراحی باعث عدم تقارن شود.

-افرادی که مشغله زیادی دارند و تورم و بخیه یک هفته ای جراحی را نمی توانند داشته باشند.

-افرادی که چشمان شرقی دارند و با کمی لیفت نمای غربی بهدآن بدهند.

-افرادی که قبلا جراحی پلک کرده اندولی متقارن نیست و می خواهند هر ۲ چشم متقارن شود.

 

عوارض این عمل چیست ؟

در بررسی های انجام شده این عمل در کلینیک های اروپا بر روی ۱۰۰۰ بیمار ( ۸۰۰ خانم و ۲۰۰ آقا ) در سنین ۲۳ تا ۸۲ انجام شده است .بیماران با هر میزان افتادگی پلک و حتی سیگاری ها عمل شده اند.نکته مهم اینکه ۱۰۰ % این بیماران از عمل راضی بوده و هیج یک عوارضی نداشته اند.

 

وضعیت بعد از عمل چگونه است ؟

پس از انجام پلاسما تراپی پلک قرمز و کمی متورم می شود و نقاط کار شده دلمه های کوچک و قهوه ای رنگ دارد. تورم و کمی احساس ناراحتی ممکن است تا ۳ روز طول بکشد.

نکته : ایمنی کار با پلکسر مشخص می شود چرا که فقط برروی لایه ی سطحی پوست عمل کرده و از این لایه عبور نمیکند مگر اینکه پزشک بخواهد به لایه عمقی تر هم وارد شود. با این تکنولوژی عبور جریان الکتریکی و و رادیو فرکانسی و احتمال آسیب حرارتی وجود ندارد. برای مثال در موارد جوانسازی ناحیه دورچشم ، با عملکرد بسیار دقیق و متمرکز و همچنین عدم نشت جریان الکتریکی و امواج رادیویی ، آسیب به عصب چشم وسایر بافت های اطراف رخ نمی دهد . بنا به دلایل گفته شده این روش از جمله روش های غیرتهاجمی محسوب میشود.بدون تهاجم و خونریزی انجام شده و قابل اعتماد ، ایمن ، ساده و عاری از خطر برای پزشک و بیمار است.

دلمه های کوچک قهوه ای رنگ دارد .تورم و کمی احساس ناراحتی ممکن است تا ۳ روز طول بکشد. در این مدت نباید به دلمه ها دست زد یا آنها را کند.

حتما باید اجازه دهیم تا این دلمه ها خود به خود بعد یک هفته بیفتد.در این مدت جهت بهبود ترمیم زخم از کرم های ترمیم کننده استفاده می شود.

همانطور که می دانید در طبیعت ماده به سه حالت جامد ؛ مایع و گاز وجود دارد. از دیدگاه فیزیک پلاسما حالت چهارم ماده است و می توان آن را گاز مایع در نظر گرفت.پلاسما در اصل گازیست یونیزه؛ شامل یونها و الکترونهای بسیار فرار و خنثی که آزادانه حرکت می کنند..بعلت تفاوت الکترومغناطیسی موجود بین نوک وسیله و بدن انسان ، این تخلیه یونی موجب تخریب بافتی و تصعید اجزای پوست سطحی می شود.

نکته مهم :
اخیرا یکسری دستگاه های جدید با ادعای تکنولوژی پلاسما به بازار ایران راه پیدا کرده اند که علاوه بر ایجاد درد زیاد حین کار، به دلیل وجود تکنولوژی آلتراساند ( مایکروویو) ضمن ایجاد خطر برای بیماران قلبی، احتمال آسیب به چشم حین کار درنواحی اطراف چشم هم وجود دارد. همچنین متاسفانه دارای اثربخشی مناسب هم نیست. تنها تکنولوژی استاندارد ودارای مجوز از وزارت بهداشت که علاوه بر بیخطر بودن وموثر بودن، درد هم ندارد پلکسر می باشد.

کاربردها:
• استرچ مارک (ترک های پوستی)
• بلفاروپلاستی غیرجراحی (ترمیم مشکلات پلک ها )
• هایپرپیگمنتیشن (تجمع رنگدانه های پوست مانند کک ومک ،لک و ….)
• زگیل
• خال های مسطح و برجسته
• کلوییدها (گوشت اضافه )
• اسکار (جای زخم و جراحی و سوختگی رو پوست )
• آنژیوماهای روبی (خال های مویرگی)
• پاک کردن انواع تاتو و خال کوبی
• لیفت صورت و گردن و بدن
• درمان جای جوش و اسکار های جراحی

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.